رتبه لحظه ای پاسپورت ترکیه : 36

قیمت روزانه لیر در ترکیه 1,900 تومان

تحصیل در آنتالیا

کشور ترکیه در سال‌های اخیر در حال تلاش برای پیوستن به اتحادیۀ اروپاست. این کشور برای رسیدن به استانداردهای اتحادیۀ اروپا و به عنوان پلی بین آسیا و اروپا در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در زمینۀ آموزش بوده است. به همین دلیل و با توجه به به‌صرفه‌بودن تحصیل در ترکیه در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه متقاضیان تحصیل از کشورهای مختلف قرار گرفته است. 

اغلب افرادی که که برای تحصیل به کشور ترکیه مهاجرت می‌کنند شهرهای استانبول و آنکارا را به عنوان شهرهای دانشگاهی می‌شناسند. آنتالیا اغلب یک مقصد تفریحی شناخته می‌‌شود و شاید کمتر کسی بداند استان آنتالیا با دو دانشگاه دولتی و سه دانشگاه خصوصی یکی از شهرهای دانشگاهی ترکیه است.

دانشگاه دولتی Antalya Akdeniz Üniversitesi و دانشگاه خصوصی Antalya Bilim Üniversitesi در خود شهر آنتالیا و سه دانشگاه دیگر در شهرهای آلانیا Alayna و Serik قرار دارند.

از ویژگی‌های دانشگاه‌های ترکیه می‌توان به سیستم آموزشی مدرن، محیط آموزشی مناسب با امکانات به‌روز و مطابق با استانداردهای جهانی و فضایی باز و صمیمی اشاره کرد.

 یکی از دلایل به وجود آمدن این فضا این است که دانشجویان از کشورهای مختلف و از دل فرهنگ‌های متفاوت برای تحصیل به ترکیه می‌آیند. این فضای چندملیتی و رعایت استاندارهای دانشگاه‌های اروپا و آمریکا و کانادا باعث شده است که اخیراً دانشگاههای ترکیه بسیار مورد توجه قرار بگیرند. 

مزیت‌های تحصیل در آنتالیا

شرایط تحصیلی برای کودکان و نوجوانان هم در مقاطع پایین‌تر در کشور ترکیه با استاندارهای جهانی مطابقت دارد. 

کودکان و نوجوانان می‌توانند در مدارس ترکیه با آموزش دوزبانه یا چندزبانه برای ادامۀ تحصیل گزینه‌های بیشتری پیش رو داشته باشند و بتوانند در بهترین دانشگاه‌های اروپا و کانادا و آمریکا تحصیل کنند.

در مدرسه‌ها و کالج‌های ترکیه به توانایی‌ها و استعدادهای کودکان و نوجوانان توجه ویژه می‌شود. این مدارس جایی برای تربیت افراد بر اساس توانایی‌های آن‌ها و آماده‌کردن آن‌ها برای ورود به دنیای کار و زندگی است. 

دوره‌های تحصیلی کشور ترکیه مشابه دوره‌های تحصیلی ایران است؛ برای دیپلم 12 سال، کارشناسی اغلب رشته‌ها، 4 سال و بعضی رشته‌ها مانند پزشکی، 6 سال.

یکی دیگر از امکان‌هایی که دانشگاه‌های ترکیه در اختیار می‌گذارند بورس‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی با درصدهای تخفیف‌های متنوع برای بعضی رشته‌ها و گرایش‌های تحصیلی است. متقاضیان خارجی می‌توانند با توجه به شرایط و تخصص‌های خود از این امکانات استفاده کنند و در هزینه‌های تحصیل صرفه‌جویی کنند.

اگر قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارید خوب است بدانید که برای این کار هم از ایران و هم از ترکیه می‌توانید اقدام کنید. 

اگر به زبان ترکی مسلط نباشید یا تجربۀ تحصیل و زندگی در آنتالیا را نداشته باشید گذراندن مراحل دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آنتالیا ممکن است برای شما سخت باشد. لازم است فرم‌های هر مرحله را در زمان مناسب پر کنید، مدارک شناسایی و تحصیلی را تکمیل و ترجمه کنید و تمکن مالی خود را با مدارک لازم اثبات کنید. همچنین باید به قوانین و شرایط دانشگاه‌ها مسلط باشید؛ نقص مدارک یا اشتباه در هر کدام از این موارد ممکن است باعث هدررفتن وقت و هزینه شود.

ایریت‌گروپ با انجام تحقیقات گسترده و در دست داشتن اطلاعات به‌روز از شرایط پذیرش دانشگاه‌های آنتالیا در کنار شماست. برای انتخاب دانشگاه مناسب با رشتۀ تحصیلی و شرایط مالی، ترجمۀ مدارک، پرکردن فرم‌های لازم به پرسش‌های شما پاسخ می‌دهیم. 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم