رتبه لحظه ای پاسپورت ترکیه : 36

قیمت روزانه لیر در ترکیه 1,900 تومان

اجازه اقامت قربانیان تجارت انسان

اجازۀ اقامت قربانیان تجارت انسان چه شرایطی دارد و به چه کسانی داده می‌شود؟ 

مقررات اجازۀ اقامت قربانیان تجارت انسان در مادۀ 48 و 49 قانون اتباع خارجی و حفاظت بین‌المللی به شمارۀ 6458 و مادۀ 45 و 46 آئین‌نامۀ اجرایی قانون اتباع خارجی و حفاظت بین‌المللی آمده است. 

برای اتباع خارجی که قربانی تجارت انسان باشند یا احتمال بسیار قوی وجود دارد که قربانی تجارت انسان شوند، اجازۀ اقامت قربانیان تجارت انسان صادر می‌شود. 

اجازۀ اقامت قربانیان تجارت انسان، از سوی استانداری‌ها به مدت سی روز تنظیم می‌شود. اجازۀ اقامت قربانیان تجارت انسان حداکثر برای مدت‌های شش‌ماهه تمدید می‌شود اما مجموع این مدت‌ها نباید بیش از سه سال باشد 

برای دریافت اجازۀ اقامت قربانیان تجارت انسان، به شرایط لازم برای انواع دیگر اجازۀ اقامت نیاز نیست.

شرایط ابطال اجازه اقامت قربانیان تجارت انسانی

اگر ثابت شود که فرد خارجی با خواست و ارادۀ خود با مجرمان و افرادی که در تجارت انسان فعالیت می‌کنند ارتباط برقرار کرده است، مسئولیت‌هایی که برایش تعیین شده انجام ندهد و قربانی‌نبودن او ثابت شود اجازۀ اقامتش باطل می‌شود. اما اگر ثابت شود که با دلایل ترس و تهدید و اعمال خشونت انجام شده باشد، اجازۀ اقامت باطل نمی‌شود. 

همان‌طور که خواندید دریافت اقامت ترکیه راه‌های متنوعی دارد که این قوانین که هر کدام زیرمجموعۀ قوانین دیگری هستند و جزئیات بیشتری دارند؛ با توجه به این اطلاعات تصمیم برای دریافت اقامت ترکیه از یک طرف و از جنبۀ تنوع روش‌ها ساده به نظر می‌رسد اما از طرف دیگر مستلزم آگاهی کامل از شرایط و قوانین است. شرایطی که در طول زمان، نسبت به کیفیت روابط دو کشور، موقعیت‌های خاص سیاسی و اجتماعی و… ممکن است تغییر کنند.

ایریت‌گروپ با حضور مشاوران باتجربه و تجربه‌های موفق در زمینۀ مشاورۀ مهاجرت و دریافت اقامت ترکیه در کنار شماست. 

اگر مایل هستید در مسیر دریافت اقامت کوتاه‌مدت و اقامت بلندمدت ترکیه در کنار شما باشیم اینجا را کلیک کنید.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم