رتبه لحظه ای پاسپورت ترکیه : 36

قیمت روزانه لیر در ترکیه 1,900 تومان

انجام تست PCR

مراودات بین کشور ترکیه و ایران به صورتی است که برای ورود به ترکیه یا خروج از ایران و همچنین برای خروج از ترکیه یا ورود به ایران، لازم است که حتما نتایج تست کرونای شما ضمیمۀ پاسپورتتان باشد تا بتوانید بدون مشکل وارد کشور شده یا از کشور خارج شوید. 

در بسیاری از دیگر کشورها، در حال حاضر، شما برای ورود به کشور یا خروج از آن تنها کافیست که گواهی‌ای مبنی بر تزریق دوز اول و دوم واکسن را داشته باشید. همچنین در خود کشور ترکیه نیز برای انجام سفرهای هوایی، تنها مستندات مربوط به وزارت بهداشت مبنی بر اینکه کرونا ندارید و واکسن کرونا را تزریق کرده‌اید (HES Code) کافی بوده و لازم نیست مدارکی مبنی بر عدم ابتلا به کرونا همراه خود داشته باشید. 

اگر قصد سفر به ایران را داشته باشید،‌ بر اساس گفته‌های پیشین، لازم است تست کرونای منفی خودتان را هم به همراه داشته باشید. بنابراین، طبعا لازم است 72 ساعت قبل از عزیمت به ایران، تست کرونا داده و جواب آن را دریافت کنید. 

همچنین اگر شرایط سلامتی شما به نحوی بود که مشکوک به کرونا هستید، برای اینکه بفهمید آیا مبتلا شده‌اید یا نه، لازم است تست کرونا بدهید. گونه‌ای از تست کرونای سریع در بازار موجود است که امکان استفاده از آن وجود دارد. لیکن این تست‌ها، کاملا تایید شده نیستند و با تقریب خوبی، صرفا می‌توانند شما را نسبت به شرایط سلامتیتان تا حدی مطمئن کنند و لازم است برای اینکه اطمینان حاصل کنید مبتلا به کرونا نیستید، حتما تست بدهید. 

همانطور که شما نیز می‌دانید، شرایط مراکز درمانی و آزمایشگاه‌های کرونا به نحوی است که ممکن است حضور در این محیط‌ها به خودی خود منجر به ابتلا به کرونا شده و حضور در آنها برای سلامتی شما خطرناک باشد.

بنابراین، پیشنهاد ما، استفاده از خدمات انجام تست کرونا در محل است. این خدمات توسط گروه‌ها و اشخاص مختلفی ارائه می‌شود لیکن بدلیل حساسیت ارائۀ این خدمات و اینکه اگر نتایج تست تقلبی باشد ممکن است بر رویۀ سفر شما یا سلامتیتان تاثیر بگذارد، همیشه توصیه می‌کنیم بجای استفاده از خدمات فردی، از خدمات مجموعه‌هایی که دارای مجوز رسمی از ادارۀ کار و تجارت ترکیه بوده و رسما مجوز ارائۀ این خدمات را دارند استفاده کنید. 

ایریت گروپ با توجه به سابقه‌ای که در ارائۀ خدمات به مهاجران و توریست‌های ایرانی دارد، می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد تا این خدمات را دریافت کنید. 

 

مدارک لازم برای انجام تست کرونا

برای اینکه بتوانید تست کرونا را در کشور ترکیه انجام دهید و البته از آن برای سفر به ایران استفاده کنید، لازم است تصویر پاسپورت خودتان را در اختیار مجموعه‌ای که تست PCR را می‌گیرد قرار دهید تا بتواند بر اساس مدارک هویتی شما برایتان گواهی آزمایش معتبر فراهم کند. برای انجام تست، ارائۀ نسخۀ پزشک یا گواهی اقامت در ترکیه (کیملیک) یا شناسنامۀ ایرانی لازم نیست و صرفا لازم است تصویر پاسپورتتان را در اختیار مجموعه قرار دهید. 

تست PCR چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام تست PCR لازم است ابتدا با شماره تلفن +905013303246 تماس بگیرید و اعلام کنید که برای سفر به ایران و یا اطمینان از سلامتتان لازم است تست کرونا در محل بدهید. عموما مسئول پیگیری تست، از شما درخواست می‌کند تصویر پاسپورت خود را به همین شماره ارسال کنید و سپس آدرس شما را نیز به همراه لوکیشن از شما دریافت می‌کند. 

معمولا در کمتر از یک ساعت از زمان اعلام شما، مسئول انجام تست به محل استقرار شما مراجعه می‌کند و در محل منزل یا محل کار شما، تست پی سی آر را انجام می‌دهد. 

مسئول انجام تست چه مشخصاتی دارد؟‌

مسئول انجام تست معمولا با یک ست انجام تست و در حالی که مجهز به ماسک برای جلوگیری از ابتلا به کروناست به محل استقرار شما مراجعه می‌کند. این فرد حتما دارای کارت شناسایی است تا بتوانید هویت وی را تشخیص دهید. 

بدلیل اهمیت این تست و اینکه حتما باید توسط یکی از عوامل وزارت بهداشت انجام شود، عموما این فرد ترک زبان بوده و ممکن است به زبان فارسی مسلط نباشد. اگر لازم دارید با فرد تست گیرنده ارتباط برقرار کنید، می‌توانید از همکاران ما در ایریت گروپ درخواست کنید با وی در ارتباط بوده و بجای شما با ایشان صحبت کند. 

تست چگونه انجام می‌شود؟

معمولا تست به این صورت انجام می‌شود که مسئول تست، با مراجعه به محل استقرار شما، دو عدد میله جهت نمونه برداری از مخاط دهان و بینی شما به همراه دارد که هردو استریل بوده و در پکیج استریل نگهداری می‌شوند. دقت کنید که حتما این دو پکیج بسته بندی بوده و یک بار مصرف هستند و اگر پکیج باز بود یا فرد از نمونه گیرهای باز استفاده می‌کند تست ندهید. 

پس از باز کردن این دو پکیج استریل، نمونه گیری از مخاط دهان و بینی انجام می‌شود. همچنین دقت کنید که لازم نیست نمونه گیری از انتهای دهان یا انتهای بینی انجام شود و در صورت وجود ویروس کرونا، مخاط ابتدایی بینی یا دهان نیز به آن آلوده هستند. 

نتایج تست چه موقع اعلام می‌شود؟

معمولا دو ساعت بعد از انجام تست،‌ نتایج از طریق واتس اپ به صورت یک فایل پی دی اف برای شما ارسال می‌شود. این نتایج در سامانۀ HES  نیز ثبت شده و دولت ترکیه به آن دسترسی دارد. بنابر این اگر نتایج تست شما مثبت بود، لازم است بدانید امکان استفاده از خطوط اتوبوس یا ورود به مکان‌های شلوغ شهری مثل پاساژها،‌سینماها و … را ندارید.

هزینه انجام تست چقدر است؟

هزینه انجام تست برای یک نفر 180 لیر ترکیه و برای دو نفر 170 لیر و برای سه نفر 160 لیر است. 

این هزینه قبل از انجام تست از شما دریافت می‌شود. 

چطور درخواست انجام تست بدهیم؟

تنها کافیست با شماره تلفن 905013303246+ تماس بگیرید و با همکاران ما در ایریت گروپ هماهنگ کنید. 

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم