رتبه لحظه ای پاسپورت ترکیه : 36

قیمت روزانه لیر در ترکیه 1,900 تومان

اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه

با توجه به رشد بی‌نظیر فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و توریستی کشور ترکیه در سال‌های اخیر، این کشور به مقصدی جذاب برای توریست‌ها و مهاجران از کشورهای دور و نزدیک تبدیل شده است.

برخی از مهاجران به‌دلیل شرایط زندگی مناسب در کشور ترکیه و اعتبار خوب و مورد قبول پاسپورت این کشور به دریافت شهروندی ترکیه علاقه‌مند هستند.

در ادامه پس از توضیح مختصری دربارۀ اعتبار پاسپورت کشور ترکیه، روش‌های مختلف اخذ شهروندی ترکیه را به تفصیل بررسی خواهیم کرد.

با توجه تحریم‌های ایران در چند سال اخیر امکان سفر از ایران به بیشتر کشورها وجود ندارد و دریافت ویزای کشورهای مختلف سخت شده است. به همین دلیل در سال های اخیر، پاسپورت ترکیه ارزش بیشتری پیدا کرده است و در حال حاضر رتبۀ 31 را در جهان دارد.  از طرفی ترکیه در حال پیوستن به اتحادیۀ اروپاست و با ایجاد روابط قوی با سایر کشورها سعی دارد امکان سفر شهروندان خود به همه جای دنیا را فراهم کند.

از آنجا که ایرانی‌ها از راه‌های مختلف می‌توانند پاسپورت ترکیه را راحت‌تر از کشورهای دیگر دریافت کنند، استقبال از دریافت شهروندی ترکیه در سال‌های اخیر بیشتر شده است.

همچنین کسانی که با مهاجرت به ترکیه و از راه‌های مختلف پاسپورت ترکیه را دریافت کرده‌اند می‌توانند بدون پاسپورت و با شناسنامه به کشورهای قبرس شمالی، جورجیا، اکراین و مولدووا سفر کنند.

شهروندان ترکیه با پاسپورت ترکیه و افراد خارجی که توانسته‌اند شهروندی ترکیه را دریافت کنند، می‌توانند بدون ویزا به 111 کشور دنیا سفر کنند از جمله: آرژانتین، برزیل، مراکش، کره جنوبی، هنگ کنگ، ایران، ژاپن، کلمبیا، کاستاریکا، مالزی، تونس، جمهوری آذربایجان ،بلاروس، امارات متحده عربی، جمهوری، دومینینکین، اندونزی، فیلیپین، آفریقای جنوبی، گرجستان، جمهوری ترکیه قبرس شمالی، جزایر مالدیو، مکزیک، روسیه، سنگاپور، تایلند، اوکراین.

روش‌های دریافت شهروندی کشور ترکیه

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم