رتبه لحظه ای پاسپورت ترکیه : 36

قیمت روزانه لیر در ترکیه 1,900 تومان

مشاوره بیمه

یکی از انواع اقامت در ترکیه اقامت توریستی است. برای دریافت اقامت یک‌سالۀ توریستی باید در یکی از شرکت‌های بیمۀ ترکیه بیمه شوید، خانه اجاره کنید، مدارک لازم را آماده کنید، مراحل قانونی را طی کنید و منتظر دریافت کیملیک یا همان کارت اقامت توریستی باشید. 

اما اگر به زبان ترکی مسلط نباشید و تجربۀ زندگی در ترکیه را نداشته باشید انجام این مراحل به این راحتی نیست. 

یکی از مشکلات رایج در پروسۀ دریافت اقامت توریستی موضوع بیمه است و ممکن است برای دریافت بیمه با ابهام‌هایی روبه‌رو شوید.

خوب است بدانید بیمه‌ای که معمولاً برای گرفتن اقامت یک‌سالۀ توریستی استفاده می‌شود  Genel Sağlık Sigortası یاGSS  است. این نوع بیمه معمولی‌ترین نوع بیمه در میان انواع بیمه‌های رایج در ترکیه شناخته می‌شود. این بیمه به خاطر هزینۀ کم برای گرفتن اقامت مورد استقبال خارجی‌ها قرار گرفته است. 

انواع بیمه در ترکیه

بیمه در ترکیه انواع مختلفی دارد که هر کدام با توجه به شرایط فرد مزیت‌های متفاوتی دارند. مثلاً بیمۀ دولتی ترکیه با عنوان Sosyal Güvenlik Kurumu  یا SGK معتبرترین بیمۀ ترکیه است که معمولاً از طرف کارفرما انجام می‌شود و به فرد بیمه‌شده مزایای بازنشستگی هم تعلق می‌گیرد. درواقع سازمان صادرکنندۀ این بیمه مانند سازمان تأمین اجتماعی ایران است.

شرکت‌های بسیاری برای فروش بیمه در ترکیه وجود دارند. همچین تعداد شرکت‌های ایرانی‌ای که واسطۀ خرید بیمه از این شرکت‌ها برای مهاجران هستند بسیار زیاد است. به همین دلیل انتخاب بهترین بیمه برای کسی که قصد دریافت اقامت توریستی دارد بسیار سخت شده است.

بعضی از افراد ترجیح می‌دهند برای بیمه هزینۀ کمتری خرج کنند و فقط اقامت یک‌ساله در ترکیه برایشان مهم است.

اما برای بعضی دیگر مهم است که در زمان اقامت در ترکیه از مزایای بیشتری برخوردار باشند و از خدمات پزشکی استفادۀ بیشتری داشته باشند. در اینجا موضوع انواع بیمه‌ها و میزان پوشش آن‌ها مطرح می‌شود.

استان آنتالیا گذشته از این که یکی از مراکز مهم توریستی کشور ترکیه است، یکی از مراکز شناخته‌شدۀ توریسم سلامت هم است. آنتالیا بیمارستان‌های مجهزی دارد و مراکز عمومی بسیاری در آن در حال خدمت‌رسانی به شهروندان و مهاجران هستند.

با توجه به بودجه و مدت‌زمان حضور در آنتالیا می‌توانید از بین گزینه‌های متفاوتی که برای دریافت اقامت توریستی مناسب هستند بیمه‌ای را انتخاب کنید که بیشترین میزان خدمات را به شما ارائه کند.

مشاوران ما در ایریت‌گروپ به پرسش‌های شما دربارۀ پروسۀ صدور بیمه نامه ، دریافت اقامت توریستی و حتی مشکلات بعد از آن پاسخ می‌دهند و بهترین پیشنهادها را به شما ارائه می‌کنند.

به شما کمک می‌کنیم تا مناسب‌ترین بیمه از نظر قیمت و کیفیت را برای دریافت اقامت یک‌ساله انتخاب کنید. همچنین اگر قصد دارید در طول اقامت در آنتالیا از امکانات پزشکی بیشتری بهره‌مند شوید، گزینه‌های متفاوتی را به شما معرفی خواهیم کرد.

اگر می‌خواهید دربارۀ اقامت توریستی ترکیه بیشتر بدانید و ببینید کدام بیمه برای شما مناسب‌تر است اینجا را کلیک کنید.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم