رتبه لحظه ای پاسپورت ترکیه : 36

قیمت روزانه لیر در ترکیه 1,900 تومان

اجازۀ اقامت بشردوستانه

اجازۀ اقامت بشردوستانه چه شرایطی دارد و به چه کسانی داده می‌شود؟ 

مقررات اقامت بشردوستانه در مادۀ 46 و 47 قانون اتباع خارجی و حفاظت بین‌المللی به شمارۀ 6458 و مادۀ 44 آئین‌نامۀ اجرایی قانون اتباع خارجی و حفاظت بین‌المللی آمده است. 

این نوع اقامت به کودکان اتباع خارجی داده می‌شود که برای آن‌ها مزایایی داشته باشد. به این معنی که اگر حکم اخراج از ترکیه یا ممنوعیت ورود برای آن‌ها صادر شده باشد ولی نتوانند از کشور خارج شوند و خارج‌شدن آن‌ها هم منطقی نباشد.

در صورتی که برای کودک مزایای بسیاری به همراه داشته باشد.

در صورتی که در خصوص ایشان حکم به اخراج از کشور یا ممنوعیت ورود به ترکیه صادر شده باشد و این اتباع خارجی از کشور اخراج نشوند یا خارج‌شدن آن‌ها از ترکیه معقول و ممکن نباشد.

در صورتی که بر اساس مادۀ 55 قانون در خصوص فرد خارجی حکم به اخراج از کشور صادر نشده باشد،

در صورتی که بر اساس مادۀ 53، 72 و 77 قانون در برابر امور انجام گرفته به مراجع قضایی مراجعه شود یا در جریان ادامۀ امور بازگرداندن فرد مراجعه‌کننده به اولین کشوری که به آن پناهنده شده بود یا به کشور ثالث.

در صورتی که به فرد خارجی به دلیل مسائل اضطراری یا حفظ منافع کشور یا امنیت عمومی و نظم عمومی باید وارد ترکیه شده و به اقامتش در ترکیه اجازه داده شود اما به دلیل وجود موانع در صدور اجازۀ اقامت امکان دریافت سایر انواع اجازه‌های اقامت را نداشته باشد.

در صورت وجود شرایط فوق‌العاده، اجازۀ اقامت بشردوستانه تنظیم می‌شود.

چند نکته دربارۀ اقامت بشر دوستانه

پرسش‌های بسیاری روبه‌رو می‌شوید؛ مشکلاتی مانند طی‌کردن پروسۀ اخذ اقامت ترکیه، خرید ملک، اجارۀ ملک، دریافت بیمۀ سلامت، خرید سیم‌کارت، گرفتن اشتراک آب و برق و اینترنت، راه‌اندازی کسب‌وکار، پیدا کردن کار و… در صورتی که به زبان ترکی و مراحل قانونی و اداری هر کدام از این موارد مسلط نباشید، ممکن است هزینۀ زیادی بپردازید، گرفتار کلاهبردارها شوید و سرمایه‌ای را که به سختی به دست آورده‌اید به‌راحتی از دست بدهید. ایریت‌گروپ آمده است تا در تمامی این مراحل در کنار شما باشد. مشاوران ما در ایریت‌گروپ به تک‌تک پرسش‌های شما در همۀ مواردی که گفتیم به‌صورت جامع و کامل پاسخ می‌دهند و بهترین پیشنهادها را در هر زمینه به شما ارائه می‌کنند. ایریت‌گروپ با مشاورۀ دقیق و ارائۀ اطلاعات درست و واقعی تلاش می‌کند تمام پروسۀ مهاجرت شما به استان آنتالیا کامل و بی‌نقص، با صرف کمترین هزینه و وقت انجام شود.

اجازۀ اقامت بشردوستانه از سوی استانداری‌ها ارائه و تمدید می‌شود و باید به تأیید وزارتخانه برسد. در این نوع اقامت شرط‌هایی که برای انواع دیگر اقامت وجود دارد خواسته نمی‌شود.

اگر شرایطی که برای دریافت اقامت بشردوستانه لازم است از میان برداشته شوند از سوی استانداری باطل می‌شود و تمدید نمی‌شود.

افرادی که این نوع اقامت را دریافت می‌کنند موظف هستند در مدت 20 روز آدرس خود را ثبت کنند.

کسانی که این نوع اقامت را دریافت می‌کنند اگر شرایط لازم برای انواع دیگر اقامت را داشته باشند می‌توانند برای دریافت آن‌ها اقدام کنند. مدت‌زمانی که با این اقامت گذرانده‌اند جزو زمان مدت اقامت پیش‌بینی‌شده در قانون حساب نمی‌شود.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم