رتبه لحظه ای پاسپورت ترکیه : 36

قیمت روزانه لیر در ترکیه 1,900 تومان

خدمات بازرگانی و مالی

کشور ترکیه از سال 2005 در تلاش است به اتحادیۀ اروپا بپیوندد. پیگیری این مسئله از جانب دولت ترکیه باعث رشد اقتصادی و افزایش توجه سرمایه‌گذاران خارجی برای فعالیت بازرگانی در ترکیه شده است. 

همچنین مرز گستردۀ مشترک این کشور با کشورهای آسیایی از جمله ایران و ارتباط نزدیک با کشورهای اروپایی باعث شده است که این کشور به عنوان پل ارتباطی تجاری بین این دو منطقه مورد توجه شرکت‌های بزرگ صادرات و واردات در کشورهای مختلف قرار بگیرد.

صندوق بین‌المللی پول، اقتصاد ترکیه را «اقتصاد بازار نوظهور» تعریف کرده است. کیفیت خوب کالاهای تولیدشده در ترکیه و قیمت مناسب آن‌ها به نسبت کشورهای دیگر، تجارت با ترکیه را به یکی از پرسودترین تجارت‌های دنیا تبدیل کرده است. 

یکی از مناطق مهم تبادلات اقتصادی و تجاری در ترکیه استان ساحلی آنتالیا است. این استان با مرز آبی گسترده و بندرهای تجاری یک منطقۀ آزاد مدیترانه‌ای است. همچنین شهر آنتالیا با وجود گمرگ اقتصادی فعال یکی از دروازه‌های انتقال محصولات به اروپا  محسوب می‌شود.

استان آنتالیا از این نظر در صادرات و واردات ایران اهمیت دارد که بسیاری از کالاها از راه آبی و از کشورهای اروپایی از این طریق به خاک ترکیه وارد و از راه خاکی به ایران ارسال می‌شوند یا برعکس.

شرایط فعالیت بازرگانی و مالی در ترکیه

تصمیم برای انجام هر نوع فعالیت بازرگانی در ترکیه مستلزم شناخت کامل بازار، تسلط بر شرایط و تعرفه‌های گمرکی، اطلاع از مجوزهای استاندارد و قیمت‌های دقیق کالاها در شرایط متفاوت است.

برای مثال یکی از پرسش‌های اصلی کسانی که قصد انجام فعالیت تجاری در ترکیه را دارند این است که چه کالایی برای صادرات و واردات مناسب است و چطور می‌توان از سودآوری آن اطمینان پیدا کرد. 

در این زمینه بسیار مهم است که کالای مورد نظر به صورت دقیق و همه‌جانبه بررسی شود. طی کردن پروسه‌های اداری و گمرگی، ترانسفر کالا و… به‌طور کلی جزئیات مشخص و گاهی مشکلات پیش‌بینی‌نشده در روند فعالیت‌های تجاری از مواردی است که در این مسیر باید به آن‌ها آگاه باشید تا مبادا سرمایه مالی خود را از دست بدهید . 

 

یکی دیگر از مشکلات مربوط به فعالیت‌های تجاری و بازرگانی مشکلات انتقال پول از ایران به ترکیه و بالعکس است. این موضوع معمولاً برای افرادی که قصد انجام هر نوع فعالیت اقتصادی و تجاری را در ترکیه دارند، بسیار نگران‌کننده است. 

ما در ایریت‌گروپ با حضور مشاوران باتجربه در زمینۀ صادرات و واردات در ترکیه و اطلاعات کامل در این زمینه در کنار شما هستیم تا این مسیر را با صرف هزینه و وقت کمتر طی کنید. 

ایریت‌گروپ در بخش ارزش‌سنجی کالا برای واردات و صادرات با انجام همۀ استعلام‌های مربوط ازجمله مالیات، گمرک و… همچنین بررسی میزان عرضه و تقاضای کالا و شیوه‌های بازاریابی آن به شما کمک می‌کند که با نگاهی دقیق و به صورت کاملاً آگاهانه برای تجارت با ترکیه تصمیم بگیرید و اقدام کنید. 

خدمات انتقال پول در دفاتر مالی و بازرگانی  زیرمجموعۀ ایریت‌گروپ به بهترین شکل در کمترین زمان انجام می‌شود.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم