رتبه لحظه ای پاسپورت ترکیه : 36

قیمت روزانه لیر در ترکیه 1,900 تومان

خدمات راه‌اندازی کسب‌وکار

یکی از مهم‌ترین منابع درآمد در کشور ترکیه  فعالیت در زمینۀ خدمات است. بخش عمدۀ درآمد بخش خدمات در این کشور از راه صنعت توریسم به دست می‌آید. برای مثال سالانه حدود 20 میلیون توریست از حدود 100 کشور جهان از 121 فرودگاه با پرواز مستقیم برای لذت‌بردن از جذابیت‌های استان آنتالیا به این منطقه سفر می‌کنند. 

به طور میانگین درآمد استان آنتالیا از صنعت توریسم 15 میلیارد دلار است که طبق بیانیۀ مدیریت توریسم و فرهنگ استان آنتالیا، هدف دولت رساندن این مبلغ به 22 میلیارد دلار درآمد از 25 میلیون نفر توریست در سال 2023 است.

به این ترتیب استان آنتالیا به عنوان یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های توریستی کشور ترکیه از نظر اقتصادی بسیار پررونق است و هر سال حجم قابل توجهی از ارزهای معتبر خارجی به این استان وارد می‌شود. 

آنتالیا مدت‌هاست فرصت بی‌نظیری است برای سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب‌وکارهای کم‌ریسک با اطمینان از بازگشت سرمایه و کسب درآمد سریع. به همین دلیل بسیاری از افراد از کشورهای مختلف، به‌ویژه ایرانی‌ها، به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار در آنتالیا هستند؛ به این دلیل که سرمایه‌گذاری در آنتالیا که از نظر اقتصادی بسیار پررونق و منطقی است؛ در نتیجه درآمد ارزی چشمگیری را به دنبال دارد. 

معمولاً راه‌اندازی کسب‌وکار در ترکیه به صورت خرید کسب‌وکار از قبل راه‌اندازی‌شده و فعال یا Devir و دریافت نمایندگی از شرکت‌ها و برندهای معروف جهان یا Franchizing است که در ایران به دلیل تحریم‌ها هیچ‌کدام از این موارد قابل اجرا نیست.

هر کدام از این روش‌ها محدودیت‌های خاص خود را دارند. مثلاً برای شروع هر کسب و کاری در زمینۀ کافه و رستوران باید نکته‌هایی مثل دوری و نزدیکی از مکان‌های مذهبی، شرایط استفاده از مشروبات الکلی، موارد بهداشتی و… را در نظر بگیرید. 

همچنین به عنوان یک خارجی نسبت به افراد ترک محدودیت‌های بیشتری برای گرفتن امتیاز و راه‌اندازی کسب‌وکار دارید. ممکن است برای گرفتن نمایندگی یک برند معروف، مجبور باشید مالیات هنگفتی پرداخت کنید. همچنین برای ثبت شرکت باید مکان مشخصی داشته باشید و آدرس شرکت را به ادارۀ مالیات اعلام کنید. و اگر روزی تصمیم بگیرید به کار شرکت پایان بدهید باید هزینه‌های بسیاری پرداخت کنید. 

با توجه به این مسائل، تصمیم شما برای راه‌اندازی کسب‌وکار در ترکیه باید بسیار سنجیده و حساب‌شده باشد.

برای راه‌اندازی یک کسب و کار مطمئن در آنتالیا چه کنیم؟

 دانستن زبان ترکی، شناخت بازار، تسلط به منطقه‌ها و محله‌های آنتالیا، اطلاع از میانگین درآمد در هر منطقه و مهم‌تر از همه مسائل حقوقی مربوط به راه‌اندازی کسب‌وکارهای مختلف از جمله آمادگی‌هایی است که باید برای راه‌اندازی کسب و کار در آنتالیا داشته باشید.

اما طبیعی است که به دست آوردن همۀ این اطلاعات و اعتماد به اطلاعاتی که ممکن است از راه‌های مختلف به دست بیاورید به این سادگی نیست. 

در این مسیر به اطلاعات کامل و درستی نیاز دارید که بتواند شما را در مسیر راه‌اندازی کسب‌وکار یاری کند. 

ما در ایریت‌گروپ با حضور مشاوران باتجربه و کارآزموده و مسلط به شرایط بازار کار در استان آنتالیا همراه شما خواهیم بود. کارشناسان اقتصادی و حقوقی در ایریت‌گروپ در زمینۀ مسائل اداری و حقوقی، دریافت مجوزهای لازم و… در تمام مسیر راه‌اندازی کسب‌وکار، از انتخاب نوع و محل تا راه‌اندازی و به‌سودرسانی در کنار شما هستند و به پرسش‌های شما پاسخ می‌دهند.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم